Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanie informacyjną „ Kupuj świadomie –PRODUKT POLSKI” której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia koronawirusa.

Kupowanie polskich produktów żywnościowych to wsparcie rolników i przedsiębiorców. To dbanie o prace i rodzimą gospodarkę. Dlatego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski apeluje do Polaków o wybieranie polskich produktów żywnościowych.

Ułatwieniem w identyfikacji polskich produktów jest specjalnie opracowany przez MRiRW znak „PRODUKT POLSKI” . Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tym znakiem muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski (w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju).        

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Kupując tak oznaczone produkty buduje w ten sposób patriotyzm konsumencki oraz wspiera sprzedaż polskiej żywności.

Więcej informacji na stronie: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

USTAWA z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wzoru znaku graficznego zawierającego informację „Produkt Polski

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech