Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Do 24 maja 2020 r. przedłużone zostaje zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach. W przypadku egzaminów, rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca 2020 r. , zaś ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca 2020 r. Dodatkowo rząd planuje w najbliższym czasie przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

 

Przedłużenie zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków

 • Termin: 24 maja br.

Do wyznaczonego terminu , uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, oraz ponadpodstawowych będą kontynuować naukę w formie zdalnej.

Informacje dotyczące ewentualnej możliwości prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek mają zostać podane wkrótce.

Ograniczenie działalności na uczelniach

 • Termin: 24 maja br.
 • Nadal nie zostaje zawieszone prowadzenie badań naukowych.
 • Rząd zachęca szkoły wyższe do uruchomienia działalności badawczej, która powinna odbywać się w warunkach bezpiecznych, uwzględniających aktualny stan zagrożenia dla zdrowia pracowników.
 • Ponadto rząd zachęca uczelnie do planowania powrotu pracowników administracyjnych z pracy zdalnej na stacjonarną.

EGZAMINY

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wyraził nadzieję, że sytuacja epidemii pozwoli przeprowadzać zaplanowane egzaminy przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa. „Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, aby przeprowadzenie egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin” – podkreślił szef resortu edukacji. Jak dodał, rząd wywiązuje się z wcześniejszej deklaracji i daje czas maturzystom oraz ósmoklasistom, aby przygotowali się do egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty

 • Termin: 16-18 czerwca br.

Egzamin ósmoklasisty planuje się, że będzie sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.

Egzamin maturalny

 • Termin: 8-29 czerwca br.
 • W tym roku nie obędzie się ustny egzamin maturalny.
 • Dodatkowy egzamin maturalny powinien odbyć się na początku lipca br.
 • Przewiduje się, że wyniki matury będą podane do ok. 11 sierpnia br.
 • Osoby, które chciałyby poprawiać egzamin maturalny, będą mogły to zrobić na początku września.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek zaznaczył, że matury nadal będą jakościowym wyznacznikiem rekrutacji na studia. A w związku z nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych. Jednak możliwe jest, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.

Egzamin zawodowy i potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

 • Formuła (podstawa programowa) 2012 i 2017: 22 czerwca - 9 lipca br.
 • Formuła (podstawa programowa) 2019: 17-28 sierpnia br.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do ogłoszonych terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasistów, powiedział, że będą one zależne od tego, czy Polacy nadal będą zakładali maseczki oraz utrzymywali dystans społeczny, w tym także w komunikacji publicznej.

Podstawa Prawna:

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-terminy-egzaminow-maturalnego-i-osmoklasisty-przedluzamy-zamkniecie-przedszkoli-i-zlobkow-oraz-szkol-i-uczelni

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech