Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

22 kwietnia obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bodzentynie wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień. W tym roku, inaczej niż zwykle, ponieważ w naszych domach. Nawet w takich okolicznościach przedszkolaki starały się być blisko świata roślin i zwierząt. Dzieci zatroszczyły się o naszą planetę pomagając rodzicom w sprzątaniu ogródka i podlewając rośliny. W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć.

Tego dnia nie zabrakło zajęć prowadzonych w ramach edukacji zdalnej, podczas, których nasze przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o otaczająca nas przyrodę, jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling. Dzieci z każdej grupy zapoznały się z piosenkami proekologicznymi, obejrzały filmy edukacyjne o ekologii oraz wykonały zadania w kartach pracy.

Wszyscy ludzie - przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

                                                                                                                  Agnieszka Czernikiewicz

                                                                                                                Fot. Samorządowe Przedszkole w Bodzentynie

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech