Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Decyzją Rządu RP zostają przedłużone terminy wszystkich dotychczas wydanych obostrzeń. Dodatkowo, od 16 kwietnia 2020 r. w życie wchodzi nowy obowiązek dotyczący zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające w miejscach publicznych. Ponadto Rząd zapowiada, że zmianie ulegną również terminy matur i egzaminu ósmoklasisty.

Od 16 kwietnia zasłanianie ust i nosa obowiązkowe

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Obowiązuje on aż do odwołania. Każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustkę czy szalik, w taki sposób by zakryte były zarówno usta, jak i nos. Obowiązek obejmuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w sklepach, urzędach czy miejscach świadczenia usług oraz w zakładach pracy.

Do niedzieli 19 kwietnia 2020 r. nadal obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

Do niedzieli 26 kwietnia 2020 r. obowiązuje nadal:

Do niedzieli 3 maja 2020 r. obowiązuje nadal:

Natomiast z dotychczasowych obostrzeń do odwołania obowiązują:

Egzaminy najwcześniej w czerwcu

Matury oraz egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Według zapowiedzi Rządu odbędą się one najwcześniej w czerwcu. Jednak Rząd zapowiada, że o konkretnych terminach będzie informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia 2020 r. W związku z tym, do 26 kwietnia 2020 r.– tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej

 

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 10 kwietnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech