Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem ustanowionego święta jest poruszenie i zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Jednak tego roku dzień ten ma szczególny wymiar dla całego świata z uwagi na trwającą heroiczną walkę pracowników służby zdrowia o życie ludzi w obliczu panującej pandemii koronawirusa.

Hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2020 r., wyznaczonym przez WHO, jest wsparcie pielęgniarek i położnych, które są podstawą każdego systemu opieki zdrowotnej. To właśnie one stanowią główne wsparcie lekarzy w codziennych obowiązkach i sprawują opiekę nad pacjentami. Bez nich opieka zdrowotna nie miała by prawa bytu. Co więcej, w czasie trwającej pandemii koronawirusa pielęgniarki i położne wraz z innymi pracownikami ochrony zdrowia odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia ludzi na cały świecie, w tym w Polsce.

Dlatego, nie bez powodu właśnie w tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia postanowiono zorganizować w Polsce akcję #BrawaDlaWas. W ramach, której o godzinie 13 wszyscy chętni mieszkańcy RP mieli stanąć w oknach, na balkonach i przez minutę uczcić gromkimi brawami bohaterską walkę służby zdrowia z COVID-19.

W akcje zainicjowaną przez polskie media włączył się również Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, gdzie najpierw w krótkim wystąpieniu Burmistrz Dariusz Skiba  podziękował medykom za ich ofiarność na rzecz społeczeństwa, po czym pracownicy urzędu poprzez bicie braw wspólnie oddali im hołd.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech