Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem ustanowionego święta jest poruszenie i zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Jednak tego roku dzień ten ma szczególny wymiar dla całego świata z uwagi na trwającą heroiczną walkę pracowników służby zdrowia o życie ludzi w obliczu panującej pandemii koronawirusa.

Hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2020 r., wyznaczonym przez WHO, jest wsparcie pielęgniarek i położnych, które są podstawą każdego systemu opieki zdrowotnej. To właśnie one stanowią główne wsparcie lekarzy w codziennych obowiązkach i sprawują opiekę nad pacjentami. Bez nich opieka zdrowotna nie miała by prawa bytu. Co więcej, w czasie trwającej pandemii koronawirusa pielęgniarki i położne wraz z innymi pracownikami ochrony zdrowia odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia ludzi na cały świecie, w tym w Polsce.

Dlatego, nie bez powodu właśnie w tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia postanowiono zorganizować w Polsce akcję #BrawaDlaWas. W ramach, której o godzinie 13 wszyscy chętni mieszkańcy RP mieli stanąć w oknach, na balkonach i przez minutę uczcić gromkimi brawami bohaterską walkę służby zdrowia z COVID-19.

W akcje zainicjowaną przez polskie media włączył się również Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, gdzie najpierw w krótkim wystąpieniu Burmistrz Dariusz Skiba  podziękował medykom za ich ofiarność na rzecz społeczeństwa, po czym pracownicy urzędu poprzez bicie braw wspólnie oddali im hołd.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech