Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W ramach Tarczy Antykryzysowej zmienił się termin na rejestrację używanego pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu samochodu. Termin ten został wydłużony z 30 do 180 dni.

Według znowelizowanych przepisów Prawa o ruchu drogowym, obowiązujących od stycznia 2020 r. nowy właściciel używanego pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE był zobowiązany zarejestrować pojazd na terytorium RP w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia lub zawiadomić w tym terminie starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Właściciel, który nie wypełnił tego obowiązku, podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.

Wydłużenie terminu do 180 dni na rejestrację oraz na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu będzie obowiązywało do 31 grudnia 2020 r. Ma to na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa oraz zmniejszenie obciążenia pracą organów zajmujących się rejestracją pojazdów, które wynika ze zwiększonej ilości osób załatwiających sprawy w urzędach po zmianach wprowadzonych 1 stycznia 2020 r.

Co więcej, nowe rozwiązanie ma zastosowanie również w przypadku pojazdu sprowadzonego z UE oraz nabytego lub zbytego nie później niż 30 dni przed dniem wejścia w życie specustawy z 31 marca 2020 r.

Żródła:

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech