Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

W dniu 1 kwietnia 2020 r., w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie Burmistrz Dariusz Skiba przekazał kolejną partię maseczek ochronnych w ręce Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie Jarosława Dziedzińskiego.

Przekazane maseczki zostały wykonane przez nasze panie wolontariuszki oraz przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno.

Prawdziwą rekordzistką w szyciu maseczek ochronnych okazała się być p. Agnieszka z Dąbrowy, która samodzielnie uszyła ich aż 250 szt., z czego liczba wszystkich maseczek uszytych do tej pory wynosi ponad 1000 szt.

Oprócz p. Agnieszki, w gronie dzielnych pań o złotych igłach, które na ten moment przekazały nam uszyte przez siebie maseczki, znajdują się:

Serdecznie dziękujemy za trud i za serce jakie wkładają Panie w realizacje tej szlachetnej misji.

Dziękujemy również darczyńcom, w tym m.in. p. Magdalenie z Sieradowic, p. Elżbiecie z Bodzentyna, p. Beacie ze Ściegni, p. Irenie z Psar, p. Jadzi Różyckiej oraz p. Leszkowi Wnętrzakowi, za przekazanie materiału, gumek i nici niezbędnych do wykonania maseczek ochronnych. Gdyby nie Wasza hojność nie powstało by ich aż tyle.

Przekazane maseczki będzie można odebrać w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie, przeznaczone są one dla osób starszych, osób będących w grupie ryzyka, przewlekle chorych, z obniżoną odpornością.

Jednocześnie dalej apelujemy do dobrych ludzi o przekazywanie niezbędnych materiałów, by nasze drogie panie nadal mogły intensywnie pracować nad wykonaniem kolejnych maseczek dla potrzebujących mieszkańców.

Materiały niezbędne do uszycia maseczek to:

Osoby chcące przekazać materiały do szycia prosimy o kontakt pod nr tel. +48(41) 31-15-010 wew. 36.

Informujemy, że pod podany numer telefonu należy dzwonić w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech