Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W obliczu epidemii koronawirusa, nauczanie dzieci przeniosło się ze szkół do domów. Niestety polskie szkolnictwo nie jest jeszcze gotowe na masowe e-nauczanie. Nie wszyscy uczniowie oraz ich nauczyciele posiadają możliwości do korzystania z edukacji on-line. Bez wątpienia sytuacja ta wpływa na jakość prowadzenia zajęć, gdyż nie wszyscy uczniowie mogą w tym samym czasie uczestniczyć w e-lekcjach. Podstawowym problemem jest brak sprzętu komputerowego lub dostępu do internetu.

Z dużym optymizmem oraz nadzieją śledziliśmy informacje o naborze wniosków w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ogłoszonym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Z dużą starannością dopełniliśmy również wymogów formalnych składając wniosek w celu pozyskania laptopów do szkół z terenu naszej gminy. Nadmieńmy, iż o dofinansowanie mogą ubiegać się jedynie jednostki samorządu terytorialnego. Program nie obejmuje dofinansowania zakupu laptopów i innych urządzeń indywidualnie przez rodziców i nauczycieli. Zakupiony sprzęt może zostać wypożyczony przez dyrektorów szkół rodzicom oraz nauczycielom na okres trwania nauczania zdalnego. W okresie późniejszym posłuży do nauki w szkołach na terenie naszej gminy.

Wysokość środków dla Gmin została ściśle określona w załączniku do regulaminu konkursu. W tym momencie nasz optymizm nieco przygasł. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom oraz informacjom o nieograniczonych środkach na pomoc dla dzieci i nauczycieli, jasno określone zostały górne granice wysokości możliwych do pozyskania środków przez samorządy w zależności od ilości uczniów uczęszczających do szkół na terenie danej gminy. .

Gmina Bodzentyn może wnioskować maksymalnie o 70 tysięcy złotych. Z naszych wyliczeń jasno wynika, iż za taką kwotę przy aktualnych cenach rynkowych możemy zakupić zaledwie 30-35 laptopów. Liczba dzieci uczęszczających do szkół podstawowych oraz zatrudnionych nauczycieli na terenie naszej gminy to prawie 1000 osób.

Całkowita kwota przeznaczona przez Ministerstwo Cyfryzacji na program zakupu sprzętu do nauki zdalnej to 186 milionów. Środki przeznaczane na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli pochodzą z budżetu Unii Europejskie.

Jednocześnie informujemy o możliwości wypożyczenia tabletów od dyrekcji naszych szkół. Każda szkoła dysponuje bowiem takimi urządzeniami zakupionymi wcześniej przez Gminę przy realizacji programów unijnych.

Zastępca Burmistrza Andrzej Jarosiński

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech