Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Ministerstwo Finansów we wtorkowym komunikacie podało, że mimo, iż standardowy termin złożenia rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia, to jednak w tym roku deklaracje można składać do końca maja.

Ponadto resort zapewnia, że dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

„Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja”- komentuje MF.

Osoby rozliczające się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) mają automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe w usłudze Twój e-PIT. Resort finansów informuje, iż w przypadku braku aktywności podatnika rozliczenie zostanie zaakceptowane 30 kwietnia. Gdy z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Jeśli okazało by się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia. Skorygowania rozliczenia można będzie dokonać zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Co więcej, do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Więcej na stronie: https://www.podatki.gov.pl/

Źródło: https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/wiecej-czasu-na-zlozenie-pit/

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech