Drukuj

Akcja „Gmina Bodzentyn szyje maseczki” nabiera rozpędu. Pierwsza partia maseczek uszytych przez nasze mieszkanki wpłynęły do Urzędu Gminy już w zeszły czwartek, tj. 26 marca 2020 r. Stopniowo wpływają też kolejne, powiększając tym samym nasze zasoby maseczek ochronnych przeznaczonych dla potrzebujących mieszkańców.

Wśród pań wolontariuszek szyjących maseczki znalazły się m.in. p. Kazimiera z Celin, p. Agnieszka z Dąbrowy, p. Lidia ze Śniadki II oraz grono pań z Celin, które dostarczyły nam kolejne większe partie samodzielnie uszytych maseczek ochronnych. Wielkim sercem wykazała się także p. Irena z Psar przekazując materiały niezbędne na potrzeby akcji.

Serdecznie dziękujemy za okazywaną pomoc wszystkim wolontariuszkom i darczyńcom.

Dziękujemy za Wasze złote serca i złote igły, które włączyły się do naszej akcji.

Jednocześnie nadal apelujemy do dobrych ludzi o przekazywanie niezbędnych materiałów, by nasze panie nie zwolniły tempa i intensywnie mogły pracować nad wykonaniem kolejnych maseczek.

Materiały niezbędne do uszycia maseczek to:

Osoby chcące przekazać materiały do szycia maseczek prosimy o kontakt pod nr tel. +48(41) 31-15-010 wew. 36.

Maseczki uszyte przez Panie przeznaczone są dla osób starszych, osób znajdujących się w grupie ryzyka, przewlekle chorych, mających obniżoną odporność.

Bezpłatne maseczki można odebrać w Ośrodku Zdrowia oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie, a w przypadku gdy ktoś nie ma możliwości odebrać maseczki osobiście prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. nr +48(41) 31-15-010 wew. 11. w celu wskazania adresu do dowozu maseczki.

Informujemy, że pod podane numery telefonów należy dzwonić w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn.