Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Gmina Bodzentyn informuje, że na mocy umowy podpisanej w dniu 5 lutego 2020r. przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn ze Stowarzyszeniem Świętokrzyski Bank Żywności w  Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którzy otrzymali skierowanie uprawniające do przyznania takiej pomocy z MGOPS Bodzentyn.

Burmistrz - Dariusz Skiba zwrócił się z wnioskiem w imieniu Urzędu Gminy Bodzentyn do Żołnierzy X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach z prośbą o pomoc przy dowożeniu żywności. „Pragnę podziękować w tym miejscu za dotychczasową wzorową współpracę z żołnierzami łącznikami. Dzięki wsparciu ze strony wojska oraz ogromnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu, a przede wszystkim Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczność żywność będzie dostarczana już od jutra ( tj. piątek, 27.03.2020 r.) ”- podkreśla włodarz

Pierwszy transport żywności został przywieziony do Bodzentyna 16 marca 2020 r. Od tego czasu trwały rozładunki i pakowanie. Wszyscy zaangażowani w akcje pomimo pandemii koronawirusa wkładają dużo pracy i wysiłku w to, aby potrzebujący otrzymali paczki jak najszybciej.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż dotychczas pozyskiwaniem żywności z Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz dystrybucją na terenie naszej gminy od 2010 do 2015 roku zajmowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica Sabat”, natomiast od 2016 do 2019 roku Stowarzyszenie "Miejska Góra" na rzecz rozwoju Celin i Podgórza. Dzięki owocnej współpracy organizacji pozarządowych z radnymi oraz sołtysami, którzy rozdawali żywność na terenie swoich sołectw dotarła ona do setek rodzin z naszej gminy.

Apelujemy, aby osoby posiadające skierowanie nie przychodziły osobiście do Urzędu. Żywność zostanie dostarczona im bezpośrednio do domu przez wojsko oraz przez OSP Psary.

/DZ/

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech