Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielę 26 stycznia 2020 roku odbyła się czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn. Zostało oddanych 370 głosów, z czego 270 głosów uzyskał projekt autorstwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie. Doczekał się on niedawno realizacji.

Odwaga i gotowość niesienia pomocy- to właśnie te cechy naszej jednostki strażackiej z pewnością sprawiły, że projekt ich autorstwa pn. „Zwiększenie Bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Bodzentyn – zakup sprzętu dla OSP Bodzentyn” zwyciężył w tegorocznym głosowaniu budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał wyposażenie OSP Bodzentyn w nowoczesny specjalistyczny sprzęt strażacki.

W ramach realizacji projektu na kwotę 91 tys. zł z budżetu obywatelskiego zakupione przez OSP Bodzentyn zostały: ubrania bojowe, hełmy strażackie, prądnice, latarki, zestaw podpór do stabilizacji, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji, zabezpieczenie poduszek, rękawice techniczne, buty strażackie bojowe, butle stalowe MSA oraz pompa zanurzeniowa.

Zakupiony sprzęt z pewnością wspomoże naszych druhów w pełnieniu swojej wzorowej służby na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców gminy.

Fot. E-Bodzentyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA