Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Chociaż termometry wskazują wiosenne temperatury, a słońce zachęca do spacerów to niestety gołym okiem widoczne są pozostałości po zimie, a raczej ludziach, którzy nie dbając o środowisko pozostawili po sobie śmieci w przydrożnych rowach.

Już od kilku dni wzorem lat ubiegłych na terenie gminy Bodzentyn rozpoczęło się sprzątanie śmieci zalegających w przydrożnych rowach. Grupa pracowników gospodarczych Urzędu Miasta i Gminy sukcesywnie przemierza kolejne miejscowości zbierając odpady z poboczy oraz przydrożnych rowów. Zanieczyszczenia powstają wskutek bezmyślności uczestników ruchu drogowego.

Prosimy dbajcie o czystość na terenie naszej gminy, aby poprawić wizerunek miejsca w którym żyjemy, mieszkamy i pracujemy. Czystość naszej  gminy zależy również od Państwa, dlatego zwracamy się z prośbą o uprzątnięcie oraz o utrzymanie porządku i czystości na terenie swoich posesji i działek.

Przypominamy, iż w ramach działającego systemu gospodarki odpadami komunalnymi każdy mieszkaniec może oddać  firmie odbierającej odpady powstałe w gospodarstwie domowym, zgodnie z obowiązującym harmonogramem ich odbioru, który jest dostępny na stronie internetowej http://www.bodzentyn.bip.jur.pl/artykuly/7054

/DZ/

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA