Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

           Wychodząc naprzeciw mieszkańcom już po raz drugi Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn – Dariusz Skiba zorganizował zebranie. Poruszone zostały na nim tematy dotyczące planowanej rewitalizacji gminy. Mieszkańcy mieli możliwość zadania pytań oraz zgłoszenia swoich postulatów.

            Szczegóły planowanych inwestycji drogowych przybliżył zebranym Damian Urbanowski – Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Przekazał wszystkie informacje na temat podjętych oraz planowanych prac dotyczących remontu dróg, chodników oraz ronda.

Jednym z ważniejszych tematów dla mieszkańców była propozycja utworzenia funduszu sołeckiego, który byłby przeznaczony na realizację potrzeb mieszkańców miasta.

            Ponadto na spotkaniu przekazane zostały przybyłym informacje o podjętych działaniach w celu poprawienia jakości życia na terenie gminy. Zmiany dotyczyły między innymi funkcjonowania Ośrodka Zdrowia w Bodzentynie. W celu zmniejszenia kolejek i lepszego dostępu do lekarzy specjalistów zatrudniony został lekarz kardiolog. Ponadto zmieniono laboratorium oraz dzięki oszczędnościom wyposażono je w profesjonalny sprzęt.

            Kolejny aspekt omawiany przez włodarza dotyczył porządkowania gminy. Z przykrością stwierdził, że śmieci zalegają od wielu lat, a niektóre pochodzą nawet z lat 70! Gminie udało się jednak odpowiedzieć na apele zaniepokojonych mieszkańców i sukcesywnie porządkowane są kolejne tereny.

            Pan Burmistrz przedstawił również główne założenia dotyczące funkcjonowania Spółki Komunalnej. Jej powstanie jest bowiem niezbędnym elementem potrzebnym na drodze do modernizacji oczyszczalni ścieków oraz dalszej budowy kanalizacji.

            Poruszony został temat budowy ekologicznej kotłowni na słomę. Burmistrz zachęca do zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia oraz doceniania korzyści płynących z powstania spalarni w naszej gminie.

Poruszono temat oświaty oraz problemów związanych z coraz mniejszą liczbą uczniów.

Przedstawione zostały informacje dotyczące funkcjonowania targowiska ze zwierzętami. Planowana jest modernizacja placu. Burmistrz przyznaje z zadowoleniem, że targowica przynosi zyski.

            Pan Burmistrz wraz z Rafałałem Graczkowskim – Prezesem Zarządu Spółki Graczkowski Dotacje Sp. z o.o., omówili podjęte działania rewitalizacji Bodzentyna. Dotyczyły one głównie ruin zamku oraz jego otoczenia m.in. zabezpieczenie ruin zamku i murów obronnych przed dalszą destrukcją, podświetlenie murów, odsłonięcie pozostałości zamku poprzez wycięcie drzew na skarpie poprzedzone analizą widokową i studium krajobrazowym, przystosowanie wejścia do lochów zamku poprzez utworzenie rezerwatu archeologiczno-architektonicznego. Zaplanowano również kompleksowy remont Centrum Kultury wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych.

            Włodarz zachęcał mieszkańców do przekazywania swoich numerów telefonu. Umożliwi to informowanie za pomocą sms-ów o najważniejszych wydarzeniach mających miejsce na terenie gminy. Poproszono również o wypełnianie i dostarczanie do urzędu ankiet dotyczących azbestu i gazyfikacji.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech