Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn,

Ze względu na niepokojące nastroje towarzyszące odnotowywaniem kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce pragniemy poinformować i uspokoić Państwa, iż w naszej gminie nie odnotowano do tej pory pojawienia się żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

W razie gdyby taki przypadek wystąpił niezwłocznie zamieścimy taką informacje na naszej stronie internetowej i przekażemy Państwu informację również poprzez inne kanały informacyjne, którymi dysponujemy.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba wobec tego apeluje o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceń WHO, a także śledzenia Rządowych komunikatów.

Na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób znajdą Państwo dokładne dane pokazujące ilości przypadków zakażeń koronawirusem m.in. na terenie Polski. Dane te aktualizowane są co parę godzin- edit. obecnie dane aktualizowane są raz dziennie.

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Prosimy również o zapoznanie się z poniższym komunikatem:

Komunikat Ośrodka Zdrowia w Bodzentynie

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA