Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Rada Programowa ds. Rozwoju Marki Turystycznej Góry Świętokrzyskie jest społeczną inicjatywą ludzi należących do różnych branży z różnorodnym doświadczeniem w zakresie turystyki i promocji. Przyświeca im jeden cel, a mianowicie działanie na rzecz turystycznego rozwoju  Gór Świętokrzyskich.

Rada Programowa składa się z osób prowadzących swoją działalność w różnych organizacjach sektora społecznego, gospodarczego i publicznego. W prezydium zasiadają: Irmina Maliszewska – właścicielka gospodarstwa agroturystycznego, Zenon Dańda- Właściciel Parku rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”, Jan Reklewski - Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Paweł Walczyszyn – właściciel domu gościnnego „Carownica”.

Na wniosek Rady Przewodniczący Związku Gmin Gór Świętokrzyskich (ZGGŚ) Pan Sławomir Kopacz zaprosił Wójtów oraz Burmistrzów należących do ZGGŚ na spotkanie, które odbyło się w Bielinach. Poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju turystycznego. Ponadto Związek zadeklarował objęcie swoim patronatem Budowy Strategii Gór Świętokrzyskich jako beneficjenta w budowie strategii Gór Świętokrzyskich.

Podkreślić należy, iż członkowie Rady od marca ubiegłego roku regularnie spotykają się w każdy drugi wtorek miesiąca na terenie gmin należących do ZGGŚ, aby dyskutować nad nowymi pomysłami prowadzącymi do kreowania turystyki w Górach Świętokrzyskich. Do tej pory odbyły się spotkania w Nowej Słupi, Bielinach, Bodzentynie, Suchedniowie i Pawłowie. W tym celu utworzone zostały dwa zespoły robocze. Pierwszy pod przewodnictwem Pana Pawła Walczyszyna odpowiada za budowanie marki turystycznej Gór Świętokrzyskich. Z kolei drugi zespół kierowany przez Dariusza Skibę zajmuje się tematyką dotyczącą ścieżek rowerowych na terenie Gór Świętokrzyskich.

Ponadto warto wspomnieć o tym, iż Rada Programowa zaprasza do dyskusji oraz zgłaszania własnych pomysłów w kreowaniu pozytywnego wizerunku turystycznego Gór Świętokrzyskich mającej na celu pozyskanie większej liczb turystów odwiedzających nasz region.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech