Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Cytomammobus, czyli mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii po zimowej przerwie wkrótce wyrusza w trasę po województwie świętokrzyskim. W marcu stacjonował będzie również w Bodzentynie.

Dzięki temu panie w określonych grupach wiekowych będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ.

Cytomammobus ŚCO w Bodzentynie będzie stacjonował w dniach 16 – 17 marca, pod Ośrodkiem Zdrowia, ul. Ogrodowa 2. Badania będą wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z nr PESEL. Rejestracja na badania pod nr tel. 661 911 300.

Panie w wieku 50 – 69 lat (badanie nalezy wykonywać co 24 miesiące) będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania będą wykonywane za pomocą mammografu cyfrowego o wysokiej czułości, który pozwala na wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia takiej jakości umożliwiają wykrycie zmiany poniżej 3 mm wielkości.

Z kolei panie w wieku 25 – 59 lat (badanie należy wykonywać co 36 miesięcy) będą mogły skorzystać z bezpłatnej cytologii w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Podczas jednej wizyty w cytomammobusie wykonywane są dwa badania cytologiczne: cytologia konwencjonalna i cytologia na podłożu płynnym. Wykonanie tych dwóch badań zapewnia dokładniejszą diagnostykę i umożliwia wykrycie wczesnych stanów przed-nowotworowych.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Panie na wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych- mammograficznych i cytologicznych. Pamiętajmy, że regularne badanie się pomaga ratować życie.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech