Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn przypomina i serdecznie zachęca tych mieszkańców, którzy jeszcze nie korzystają z udogodnień jakimi są bezpłatny mobilny system ostrzegania i powiadamiania SISMS, aplikacja „BLISKO” oraz platforma SZOP, do zapoznania się z tymi przydatnymi aplikacjami.

Te trzy aplikacje to proste i nieskomplikowane rozwiązania oferowane mieszkańcom terenu Gminy Bodzentyn, pozwalające zadbać o ich bezpieczeństwo. Wspomniane aplikacje pozwalają mieszkańcom być na bieżąco z istotnymi komunikatami dotyczącymi terenów gminy. Ponadto, sama platforma SZOP pozwala się zatroszczyć również o wspólne dobro samym mieszkańcom, a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu!

 

blisko             szoplogo

 

SISMS, CZYLI BEZPŁATNY MOBILNY SYSTEM OSTRZEGANIA
I POWIADAMIANIA
                                                       

  • BEZPIECZNY­ - system sms wykorzystywany przez Gminę Bodzentyn w celu powiadamiania o najważniejszych komunikatach każdego zarejestrowanego w nim mieszkańca za pomocą prostej wiadomości tekstowej.
  • NIE WYMAGA POSIADANIA SPECJALNEGO TELEFONU - system SISMS jest specjalnie przystosowany do tego by najważniejsze informacje otrzymał każdy bez względu na posiadany typ telefonu.
  • POWIADOMIENIA W FORMIE SMS - dzięki systemowi SISMS poprzez otrzymane sms-y mieszkańcy mogą dowiedzieć się m.in. o zagrożeniach meteorologicznych i stanach ostrzegawczych, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, utrudnieniach na terenie gminy, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach z terenu gminy.

Do systemu SISMS można zarejestrować się poprzez wysłanie wiadomości sms
z odpowiednim kodem rejestrującym odpowiadającym miejscu zamieszkania bądź wypełniając formularz on-line.

UWAGA: Powiadomienia systemu SISMS mogą być również otrzymywane na maila po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie SISMS.

Szczegółowe informacje jak zarejestrować się w SISMS znajdują się pod następującym linkiem: https://sisms.pl/rejestracja/nadawca/61fb2fcb/Gmina-Bodzentyn

APLIKACJA „BLISKO”, ROZSZERZONA WERSJA SYSTEMU SISMS DLA POSIADACZY SMARTFONÓW

  • INFORMACJE W ZASIĘGU RĘKI - zapewnia dostęp do bieżących informacji dotyczących Gminy Bodzentyn, takich jak: ostrzeżenia o zagrożeniach na terenie gminy, informacje o awariach, w tym o chwilowych przerwach w dostawie prądu czy wody, pogodzie, stanie powietrza czy też innych aktualnościach.
  • BEZPŁATNA - aplikacja jest całkowicie bezpłatna i możliwa do pobrania w sklepie Google Play, App Store oraz Windows Store.
  • CHILD ALERT - aplikacja jest również wyposażona w specjalny system alarmowy mający na celu natychmiastowe rozpowszechnienie wizerunku zaginionego dziecka.

Film instruktażowy aplikacji „BLISKO” w poniższym linku: https://www.youtube.com/watch?v=HmVObuRb1_0

SZOP, SYSTEM ZGŁOSZEŃ OBYWATELSKICH POTRZEB

  • TROSKA O WSPÓLNE DOBRO - system umożliwia zgłoszenie wszelkiego rodzaju zagrożeń czy usterek na terenie Gminy Bodzentyn przez jej mieszkańców .
  • BEZ WYCHODZENIA Z DOMU - zgłaszanie usterek i zagrożeń odbywa się bez wychodzenia z domu. Tym samym nie wymaga pójścia do urzędu.
  • BRAK BIUROKRACJI - brak skomplikowanej biurokracji, dzięki czemu każdy mieszkaniec ma prostszą możliwość zgłoszenia awarii i zagrożeń. W celu dokonania zgłoszenia wystarczy zarejestrować się na specjalnej platformie, podać dokładne parametry zgłoszenia, jego szczegółową lokalizację oraz dane osoby tworzącej zgłoszenie. Dzięki temu odpowiedni dział w gminie będzie mógł dokonać właściwej reakcji, rozpoznać zgłoszenie i powiadomić odpowiednie służby by usunąć zgłoszony problem.

szop

Platforma SZOP dostępna jest pod adresem: https://www.e-potrzeby.pl/Bodzentyn/map

 

Serdecznie zachęcamy mieszkańców gminy do skorzystania z oferowanych aplikacji.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech