W miniony piątek, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie przy ul. Wolności, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Guliwer” podsumował rok sportowy 2019.

Spotkanie otworzył prezes Klubu Karol Kucharczyk prosząc zawodników „Guliwera” o pokaz zapaśniczy, który spodobał się zaproszonym sympatykom Klubu oraz rodzicom.

Kolejnym punktem programu było uroczyste wyróżnienie wszystkich zawodników oraz wręczenie im nagród. Prezes Klubu poprosił o wręczenie nagród Dariusza Skibę Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Teresę Bzymek Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie, Bożenę Pożogę Dyrektora Szkoły oraz  Marcina Sikorskiego Dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Burmistrz wyróżnił Wiktorię Płaczkowską wręczając jej dodatkową nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe. W krótki przemówieniu podziękował trenerom za zaangażowanie oraz Pani Dyrektor za współpracę z Klubem. Nie zabrakło też gratulacji za liczne sukcesy sportowe oraz deklaracji wsparcia sportu zapaśniczego ze strony samorządu.  

Przypomnijmy, iż zawodnicy Guliwera brali udział w zawodach wojewódzkich, krajowych, a nawet międzynarodowych, zdobywając liczne miejsca na podium. Jednym z ważniejszych sukcesów było zajęcie miejsc na podium podczas Światowych Talentów w Utrechcie (Holandia). - Dziewczęta z gminy Bodzentyn wywalczyły aż trzy medale. Wiktoria Płaczkowska zdobyła złoto, a Julia Kowalik oraz Amelia Kozera zdobyły srebrne medale. W Mistrzostwach Europy ULKS „Guliwer” reprezentował w sumo Bartłomiej Koziołek, który na około 20 zawodników zdobył 5 miejsce. Ponadto nasi zawodnicy zdobyli dwa puchary Polski i medal mistrzostw Polski - uzupełnia trener Zbigniew Płaczkowski.

Warto podkreślić, iż troje zapaśników dostało zaproszenie do Kadry Narodowej Polski, z czego dwie to mieszkanki naszej Gminy: Klaudia Hajdenrajch, która w zeszłym roku została wyróżniona przez Burmistrza za osiągnięcia sportowe oraz Wiktoria Płaczkowska – nagrodzona w tym roku.

Na zajęcia, które odbywają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie uczęszcza około 40 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Trenerzy serdecznie zapraszają na zajęcia wszystkich zainteresowanych walkami zapaśniczymi.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA