Drukuj

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bodzentyna. Od trzech lat mieszkańcy miasta i gminy Bodzentyn kultywują wspaniałą tradycję, nawiązującą do chrześcijaństwa oraz polskiej obrzędowości. Uliczne jasełka oraz wspólne kolędowanie z roku na rok przyciągają coraz więcej mieszkańców.

Obchody święta Trzech Króli w Bodzentynie zapoczątkowała uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym o godzinie 10.00. Po mszy wszyscy uczestnicy wraz z przedstawicielami kościoła oraz władz samorządowych przy akompaniamencie orkiestry ruszyli ulicami Bodzentyna. W tym roku orszak prowadził wokół Rynku Górnego gdzie do pochodu dołączył pierwszy Król Kacper, następnie przeszedł przez Plac Żwirki gdzie dołączył Król Melchior i powędrował w kierunku kościoła Świętego Ducha gdzie pochód powitał trzeci Król Baltazar. Królowie wszystkich wspólnie poprowadzili do Stajenki na Rynku Górnym gdzie złożyli pokłon i swe dary Jezusowi.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich za udział i organizacje.

Organizatorami wydarzenia był Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Parafia Św. Biskupa i Męczennika w Bodzentynie, Miejsko - Gmienne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz pani Zofia Szafraniec inicjatorka Orszaków Trzech Króli, stowarzyszenia: „Inicjatywa”, „Wzdolskie Kołowrotki”, „Dąbrowa” , „Wilków Nasz Dom”, oraz KGW Celiny.