Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


17 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie odbyły się jasełka, które wprowadziły wszystkich w przepiękny i niezwykły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn pan Dariusz Skiba, ks. prof. Zygmunt Nocoń, radna gminy pani Agnieszka Barcikowska, panie dyrektor Ewa Orzechowska i Beata Stępień oraz licznie przybyli rodzice.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane przez uczniów klasy III i IV pod opieką katechetki pani Marty Koprowskiej.

Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym sceny z życia Józefa oraz Maryi upamiętniające okoliczności przyjścia na świat Bożego Syna. Po raz kolejny staliśmy się świadkami narodzin Dzieciątka w ubogiej stajence na sianku „wśród bydlęty”, wędrówki pasterzy podążających do szopy za gwiazdą betlejemską, pokłonu złożonego Maleńkiemu przez trzech króli, którzy przybyli z dalekich stron ze swoimi darami. Nie zabrakło też aniołów zwiastujących wszystkim dobrą nowinę. Podczas oglądania przedstawienia mogliśmy sobie uświadomić, że narodziny Pana to czas, który niesie ze sobą radość, nadzieję, miłość  i pokój wszystkim ludziom dobrej woli. To również czas, kiedy powinniśmy się choć na chwilę zatrzymać, aby przemyśleć, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

Program artystyczny uświetniły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów oraz chóru, do których muzykę przygotował pan Robert Puchała. Na zakończenie przewodnicząca samorządu uczniowskiego Zuzanna Kołomańska złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pięknych doznań i wzruszeń.

Magdalena Skrzeczyna

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech