Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dzisiaj podczas Sesji Rady Miejskiej, harcerze z naszej gminy przekazali Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Betlejemskie Światło Pokoju.

Historia przekazywania symbolicznego ognia zaczyna się w Betlejem. Tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień od którego co roku odpala się jedną malutką świeczkę. Światło przywożone jest z Betlejem do Wiednia i tam przekazywane skautom z sąsiednich krajów, dzięki którym promień sztafetą trafia do najdalszych zakątków Europy.

W Polsce Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku prowadzą harcerze z ZHP. Każdego roku odbierają płomień od słowackich skautów, odbywa się to najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tarach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która znajduje się na polanie obok Schroniska Górskiego ZHP „Głodówka”, światełko trafia do wszystkich harcerzy.

Tym pięknym darem harcerze oraz skauci z całej Europy dzielą się ze wszystkimi, niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów, domów. Betlejemskie Światło Pokoju to poświadczenie wzajemnego zrozumienia, symbol pokoju i pojednania między narodami.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech