Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Bodzentynie odbyły się warsztaty poświęcone tematyce zdrowego odżywiania. Warsztaty połączono z podsumowaniem projektu filmowego „Skąd się biorą warzywa”, który był nagrywany i realizowany z udziałem młodzieży naszej szkoły w czerwcu 2019 roku.

 Spotkanie rozpoczął producent filmowy Pan Jerzy Durślewicz, który w kilku słowach przybliżył zgromadzonej młodzieży zasady pracy na planie filmowym. Uczniowie biorący udział w nagraniu filmu podzielili się z kolegami swoimi doświadczeniami z planu, a efekt w postaci gotowego filmu pod tytułem „ Jak się uprawia warzywa i owoce oraz produkuje mleko” został zaprezentowany zgromadzonym uczniom. Po projekcji, którą uczniowie obejrzeli ze szczególną ciekawością bo przecież główni bohaterowie i ich prowadząca byli obecni na sali przystąpiono do części warsztatowej.

 Warsztaty poprowadziła znana z Polskiego Radia, programów telewizyjnych, autorka 30 książek i publikacji naukowych na temat prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży - Dr Witaminka- Joanna Neuhoff- Murawska .  Pani Redaktor w ciekawy i przystępny sposób zapoznała młodzież z piramidą zdrowego żywienia, uczniowie mieli wielką frajdę z samodzielnego przygotowania zdrowych sałatek, które były drugim śniadaniem dla kolegów. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli szansę sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania biorąc udział w konkursach, gdzie zdobyli ciekawe i atrakcyjne nagrody.

Jeśli Macie ochotę zobaczyć film z udziałem młodzieży naszej szkoły w roli głównej zapraszamy:http://www.bodzentyn.pl/index.php/telewizja-internetowa

Katarzyna Mazurkiewicz
Fot. K. Bis

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech