Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzone są Urodziny Pluszowego Misia. Pluszowy Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach Przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasnąć. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy Miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu.

W Samorządowym Przedszkolu we Wzdole Rządowym dzień 22 listopada był wielkim świętem, Świętem Pluszowego Misia. Przedszkolaki z grupy 4-latków zaprezentowały koncert słowno-muzyczny dedykowany Misiowi pod tytułem „Proszę państwa, oto Miś…”. Koncert poprowadziły: wychowawca grupy - p. Małgorzata Obara i nauczyciel jęz. angielskiego - p. Dorota Kopeć - Redlica. Przybyli również zaproszeni goście: Rodzice oraz Dyrekcja Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym Samorządowe Przedszkole: p. Roman Pytel i p. Lidia Barwicka. Na uroczystość, jako Tata, przybył także gość specjalny, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn - p. Andrzej Jarosiński.

Bohaterem koncertu był Miś, który mieszkał w ZOO. W dniu jego 117. urodzin z życzeniami do dostojnego Jubilata przybyli mieszkańcy ogrodu zoologicznego. W ich role wspaniale wcielili się Rodzice. Z wielkim zaangażowaniem i niebywałym aktorskim kunsztem znakomicie odgrywali swoje role. Czuli się w nich, jak w przysłowiowej „własnej skórze”. Bawiąc przedszkolaków, wywołując na ich buziach salwy śmiechu, sami doskonale się bawili. A to już „Mistrzostwo”. W niezwykle malowniczych i wiernie oddających odgrywane postaci strojach, wspaniali Rodzice z wielkim entuzjazmem włączali się w Misiową zabawę. Na koncercie dla Misia nie zabrakło: oczywiście Misia (i to w kilku wydaniach), tygrysa, wilka, żółwia, kangura, żubra, dzika, renifera, krokodyla, lwa, słonia, wielbłąda, a także papugi, żyrafy, sowy, pantery, małpki, zebry, wiewiórek i rybki. A dzieci, w bezmiarze swej miłości i wdzięczności dla Misia i jego przyjaciół wystąpiły koncertowo. Wspaniale, z niebywałą ekspresją recytowały wiersze Jana Brzechwy, śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim, wraz ze Zwierzakami tańczyły skoczne melodie, dynamicznie uczestniczyły w organizowanych zabawach ruchowych. Radości i gromkim brawom nie było końca. Zwieńczeniem urodzinowego koncertu był tęczowy tort, zdmuchnięcie urodzinowej świeczki, wspólne śpiewanie „Happy birthday”, słodki poczęstunek, upominki od Dyrekcji oraz pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcia te jeszcze długo będą przypominały czterolatkom, ich Rodzicom, nauczycielom i zaproszonym gościom ten niezwykły KONCERT DLA MISIA.

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

Samorządowe Przedszkole

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech