Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniach 16-17 listopada br. zespół  „Świętokrzyskie Jodły” gościł w Warszawie na zaproszenie Towarzystwa Kultury Teatralnej. W pierwszym dniu prezentowaliśmy obrzęd  - Ocepiny na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie podczas tegorocznego Festiwalu Teatrów Wiejskich „Zwyki”- 2019.

Widowisko spotkało się z bardzo serdecznym przyjęciem zgromadzonej publiczności, która doceniła autentyczność i żywiołowość zespołu, a brawom nie było końca. Wydarzenie to było zwieńczeniem rocznej pracy członków zespołu, nad tym spektaklem. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie kierownik zespołu Lucyna Lipczyńska, która czuwa nad każdym szczegółem widowiska.

W kolejnym dniu mogliśmy podziwiać warszawską Starówkę w pięknej krasie listopadowego słońca. Tego typu wydarzenia mobilizują zespół do dalszej pracy nad kultywowaniem tradycji regionu i ocalaniem od zapomnienia naszej tożsamości kulturowej. Mamy poczucie spełnienia swojej misji jaką jest promocja gminy Bodzentyn i regionu świętokrzyskiego. Dziękujemy panu burmistrzowi Dariuszowi Skibie oraz dyrektorowi Marcinowi Sikorskiemu za okazane wsparcie. 

Danuta Skrzeczyna – „Świętokrzyskie Jodły”

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech