Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W październiku mieszkanki gminy Bodzentyn po raz kolejny miały okazję do skontrolowania swojego stanu zdrowia w ramach bezpłatnych badań wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy.

W dniach 10 i 11 października przy Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie stacjonował mammobus w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W sumie z badań skorzystało 16 Pań.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych można skorzystać także bezpośrednio w Świętokrzyskim Centrum Onkologii po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 607 77 88 88 (mammografia) lub 609 99 00 33 (cytologia). Natomiast o kolejnych planowanych terminach bezpłatnych badań odbywających się na terenie gminy Bodzentyn w cytomammobusie będziemy na bieżąco informować.

Serdeczne podziękowania dla Pana Romana Matyska za przewiezienie naczepy.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech