Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Dzień 29 września upamiętnia urodziny znanej i lubianej autorki książek dla dzieci i młodzieży - Janiny Porazińskiej. W 2001 roku decyzją Polskiej Izby Książki został on ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Jak ważne i potrzebne człowiekowi jest głośne czytanie, wiedzą chyba wszyscy. Wśród jego zalet należy wspomnieć choćby kilka: rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim wprowadza w ciekawy świat literatury. Dlatego też, biblioteka w Zespole Szkół we Wzdole Rz. od wielu lat zamienia Dzień Głośnego Czytania na TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W tym czasie do akcji włączają się uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych. Starsi czytają młodszym, ale i młodsi świetnie radzą sobie z czytaniem. Jednak w tym roku szkolnym bezkonkurencyjni w głośnym czytaniu okazali się nasi harcerze.

Harcerze to organizacja zrzeszająca grupy uczniów – w różnym wieku, które w oparciu o wieloletnią tradycję, zasady i wartości, kształtują młodych ludzi gotowych podjąć wyzwania codzienności, otwartych, pracowitych i wrażliwych na otaczający świat.

W czasie Tygodnia Głośnego Czytania harcerze wraz ze swym opiekunem p. Piotrem Kitą i Dyrekcją szkoły odwiedzili Samorządowe Przedszkole we Wzdole Rz. Z biblioteki zabrali ze sobą książki autorstwa P. Bourgeois o przygodach sympatycznego żółwia Franklina. Przedszkolaki uwielbiają radosnego żółwika, jego zabawne historie i pouczające rady: jak postąpić w trudnych sytuacjach i jakie wartości są w życiu najważniejsze. Dlatego też, każda grupa najmłodszych czytelników z wielką uwagą słuchała opowiadań czytanych przez harcerki. Dzięki niezwykłym zajęciom dzieci mogły przenieść się w krainę wyobraźni i marzeń, otrzymać cenne wskazówki oraz wzory dobrego, właściwego postępowania.

Spotkanie z harcerzami było także częścią projektu Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom pn. „Z dzieckiem w świat wartości”, jaki od lat realizuje szkolna biblioteka. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Uśmiech na buziach przedszkolaków świadczył o tym, że harcerze z Zespołu Szkół we Wzdole Rz. cel ten zrealizowali wyśmienicie. Biblioteka szkolna bardzo dziękuje harcerzom i ich opiekunowi za świetną, pouczającą zabawę i poświęcony czas.

Biblioteka Zespołu Szkół

we Wzdole Rządowym

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech