Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

2 października 2019 r. nastąpił końcowy odbiór czterech wyremontowanych i przebudowanych odcinków dróg gminnych. Inwestycja zrealizowana została w ramach dofinansowania z rządowego programu przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych. W odbiorze drogi uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn , wykonawca firma Budromost Starachowice sp. z o. o, inspektor nadzoru, pracownicy referatu Budowlano – Inwestycyjnego Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz mieszkaniec Śniadki Parceli który osobiście podziękował Burmistrzowi.

 Również jestem bardzo zadowolony, droga umożliwi łatwy dostęp do posesji oraz gospodarstw, teraz będzie się wygodniej jechało, długo na tę drogę czekaliśmy ale nareszcie jest dlatego, składam serdeczne podziękowania i słowa uznania dla Burmistrza – mówił mieszkaniec Śniadki Parceli.

Drogi w Śniadce naprawiane były co roku, wciąż wymagały nakładów pieniężnych. Remonty bieżące nie przynosiły efektów, więc pozyskane środki z programu przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych bardzo nam pomogły w zrealizowaniu tych zadań – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn.

W ramach inwestycji przebudowano drogi gminne w miejscowości Śniadka Parcele ( na działce nr 118 o długości 210 m i działce nr 87 o długości 190 m), Śniadka Parcele –Śniadka Trzecia ( na działce o nr 119 o długości 1200 m oraz wyremontowano drogę w miejscowości Śniadka Druga – Śniadka Trzecia ( nr 311011T o długości 10 m).

W wyniku zrealizowanego zadania, na przedmiotowych odcinkach dróg powstała jezdnia asfaltowa oraz pobocza z kruszywa łamanego. W ramach inwestycji oczyszczono, pogłębiono i wzmocniono istniejące już rowy przydrożne, zamontowano barierki i wyremontowano przepust oraz wykonano odwodnienie drogi na działce nr 119.

Łączna wartość inwestycji wynosi 794 612,47 zł. Zadanie to dofinansowane jest ze środków Wojewody Świętokrzyskiego ( w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych) zgodnie z otrzymanymi promesami w wysokości 80 % wartości zadania.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech