Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

13 września 2019 r. młodzież, absolwenci i nauczyciele PZS w Bodzentynie wystąpili w roli współorganizatorów i uczestników nocnego biegu i marszu z kijami w Wąchocku.

Było to drugie, z cyklu trzech wydarzeń, spotkanie miłośników aktywności fizycznej w ramach II Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Szkoła ponownie stała się partnerem wydarzenia organizowanego przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT, a młodzież kolejny raz miała szanse wzmacniać swoje kompetencje, umiejętności organizacyjne oraz współpracę w grupie.

Działalność wychowawcza szkoły należy do podstawowych celów polityki edukacyjnej państwa. Duże znaczenie w procesie dydaktyczno-wychowawczego oddziaływania na młodzież mają zajęcia pozalekcyjne oraz organizowane przez szkołę różnorodne formy kształtowania tożsamości środowiskowej, odpowiedzialności za powierzone zadania oraz wychowanie do czynnego udziału w kulturze fizycznej. W naszą działalność angażują się rodzice uczniów, którzy towarzyszyli nam przy organizacji wydarzenia. Jedna z mam upiekła dla młodzieży ciasto i naleśniki - to było niezwykle miłe.

Kolejny bieg i marsz z kijami odbędzie się w Wilkowie27 września. Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Samorządu MiG Bodzentyn.

Magdalena Tusień-Kuzka

Fot. /Paweł Wełpa

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech