Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Szkoła   Podstawowa w Psarach Starej Wsi istnieje już 150 lat, a 5 lat temu szkole tej nadano imię Stefana Żeromskiego. Minął rok od objęcia przeze mnie funkcji dyrektora. Upłynął on w miłej, twórczej atmosferze z udziałem  uczniów i pracowników tej szkoły. Dzięki dobrej współpracy z rodzicami i organem prowadzącym udało się w szkole poprawić bazę lokalową oraz wyposażyć szkołę w wiele pomocy dydaktycznych . Po   remoncie, nowego blasku nabrały hole, korytarze szkolne, klatki schodowe oraz sale lekcyjne. W nowych gablotach wyeksponowano dyplomy i puchary z osiągnięciami uczniów oraz fotorelacje z bieżących ważnych wydarzeń szkolnych. Tuż przy wejściu do szkoły zrobiono kącik patrona szkoły, w którym obok tablicy pamiątkowej znajduje się obraz namalowany w 1974 roku przez uczniów tej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela plastyki pana Witolda Combra. Na   dolnym holu na całej ścianie z oknami założono werticale.  Gruntownie zostało wyremontowane pomieszczenie socjalno- kuchenne. W salach lekcyjnych, pomalowano ściany, w okna założono roletki, wymieniono wiele mebli.  Innym ważnym celem obok poprawy bazy lokalowej było wzbogacenie szkoły w wiele pomocy dydaktycznych. Na ten cel pozyskano z zewnątrz środki finansowe.   W celu poprawy jakości nauczania   utworzono pracownie przedmiotowe: matematyczną, językową, biologiczno- geograficzną oraz fizyczno- chemiczną. Sale te są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, w tym też w sprzęt multimedialny. Uczniowie klas 1-3 na swoich zajęciach korzystają z nowo zakupionych monitorów interaktywnych. Od września w szkole pracuje pedagog szkolny i dla niego utworzono też gabinet. Dzięki dofinansowaniu z różnych projektów, w tym z projektu realizowanego przez Miasto i Gminę Bodzentyn „Kompleksowy rozwój szkół wiejskich z terenu Gminy Bodzentyn” w szkole prowadzonych jest wiele zajęć dodatkowych: z matematyki, języka angielskiego, języka polskiego, przyrody, koło wokalne, zajęcia plastyczno-rękodzielnicze, koło warcabowo-szachowe, zajęcia z grami i zabawami logicznymi. W oddziale przedszkolnym stawiamy na rozwój dzieci w zakresie umiejętności z języka angielskiego. Korzystając z cateringu,  w szkole można zjeść ciepły posiłek. W ubiegłym roku, dziennie wydawanych było ponad 50 obiadów.

Podsumowując moją pracę przez ostatni rok szkolny, pragnę gorąco podziękować wszystkim nauczycielom i innym pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom oraz panu Burmistrzowi Dariuszowi Skibie za dotychczasową współpracę i pomoc w realizacji wszystkich przedsięwzięć. Pragnę też podziękować radnym, sołtysom i wszystkim mieszkańcom z sołectw Psary Stara Wieś oraz Psary Kąty za przekazanie środków finansowych na remont ogrodzenia wokół szkoły. Prace te zakończą się jeszcze we wrześniu. Na koniec chcę przypomnieć, że obejmując funkcję dyrektora, w szkole był już realizowany projekt termomodernizacji, dzięki któremu budynek ocieplono a na dachu zainstalowano baterie fotowoltaiczne.

Przed nami jeszcze wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji, tych zaplanowanych już i tych jeszcze nieokreślonych na obecną chwilę. Proszę wszystkich o dalszą współpracę tak by szkoła w Psarach dalej się rozwijała a uczniowie chętnie do niej przychodzili.

Dyrektor szkoły Barbara Świetlik

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech