Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W minioną niedzielę w Kieleckim Centrum Kultury wręczane były nagrody MECENAS KULTURY podczas koncertu upamiętniającego Bronisława Opałkę -  autora tekstów i kabareciarza znanego między innymi z roli Genowefy Pigwy.

Na scenie wystąpiło wielu artystów, m.in. Włodzimierz 'Kinior' Kiniorski, Krzysztof 'Kis' Kisiała, Adam Ochwanowski oraz Karolina Opałko. Odbyła się również zbiórka pieniędzy na pomnik upamiętniający artystę. Ponadto część zebranych funduszy zostanie przeznaczona na renowację grobowca rodziny Opałków.

Podczas imprezy organizatorzy wyróżnili tytułami Mecenasa Sztuki 14 osób, wśród których znalazł się Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba.

- To właśnie dzięki Bronisławowi Opałce świętokrzyska zapaska, chustka na głowie rozpoznawane były w całej Polsce. Kabaretowa postać Genowefy Pigwy z charakterystycznym głosem kojarzona była właśnie z naszym regionem. Warto pamiętać o tym, że Bronek był nie tylko kabareciarzem, ale również autorem wielu tekstów i kompozytorem. 1 września świętowaliśmy drugie imieniny obchodzone bez solenizanta – mówi Dariusz Skiba.

Fot. /echodnia.eu

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech