Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Harcerstwo w gminie Bodzentyn istnieje od trzech lat i od tego momentu dzieci i młodzież zrzeszone w ZHP działającym przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie wyjeżdżają na harcerskie obozy wypoczynkowe.

Wszystkim zapewne wiadomo, że harcerstwo to ruch społeczny, który kształtuje charaktery i postawy młodych ludzi dlatego też chcąc pomóc tym młodym pełnym zapału osobom regularnie organizowane są obozy harcerskie.

 W tym roku członkowie harcerstwa z Bodzentyna, Świętej Katarzyny i Wzdołu wyjechali na obóz wypoczynkowy do nadmorskiej miejscowości jaką jest Darłówek Wschodni, gdzie mieli doskonałą okazję na integrację podczas wszelkiego rodzaju zabaw, dyskotek, wieczorków przy ogniskach lub po prostu na wspólnych rozmowach, mieli również możliwość realizacji wielu zadań z prób na stopnie i sprawności harcerskie zdobywając je w zależności od wieku i zaangażowania w życie harcerskie i były to między innymi: ochotniczka/młodzik, tropiciel/wywiadowca, samarytanka/ćwik. Oprócz zdobywania stopni i sprawności wszyscy uczestnicy szkoleni byli z zakresu udzielania pierwszej pomocy co poskutkowało zdobyciem sprawności samarytanki różnego poziomu- adekwatnie do wieku i zdobytej wiedzy.

 Przez dziesięć dni trwania obozu atmosfera była znakomita. Odbywały się wieczorne tańce, harcerskie śpiewy, ogniska, przeróżne zabawy oraz dyskoteki integracyjne.

Z najstarszej drużyny harcerskiej – WĘDROWNICZEJ wykształciła się kadra programowa, która podczas trwania obozu nie pozwoliła młodym druhnom i druhom zapomnieć o szkoleniach z podstawowych technik harcerskich.

W przedostatni dzień pobytu nad morzem 20 harcerzy i harcerek złożyło przyrzeczenie harcerskie ślubując służbę Bogu i Ojczyźnie.

 Od września zaczynamy nowy rok harcerski, znów będziemy ciężko pracować pokonując swoje słabości, aby spotkać się w miłym towarzystwie na kolejnym zorganizowanym obozie.

W imieniu wszystkich instruktorów, opiekunów, harcerzy i ich rodziców pragnę serdecznie podziękować panu burmistrzowi Dariuszowi Skibie za finansowe wsparcie drużyn harcerskich działających w gminie Bodzentyn.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!!!

dh. Inga Świderska

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech