Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych było obchodzone także III Święto Miodu oraz Festyn Rodzinny. Wszyscy uczestnicy spotkali się nad zalewem w Wilkowie. Wydarzenie rozpoczęło się od wystawy sprzętu pszczelarskiego oraz rożnego rodzaju miodów. Ciekawą ekspozycję dopełnił interesujący wykład dla pszczelarzy.

Oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych poprzedziła Msza święta w Kościele Parafialnym p.w. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Świętej Katarzynie. Po przybyciu nad zalew w Wilkowie odbyło się oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych w którym wzięli udział przedstawiciele władz oraz mieszkańcy gminy. Starostwie Ewa Wzorek i Marian Przeździecki z Wilkowa przekazali Burmistrzowi Bodzentyna Dariuszowi Skibie symboliczny chleb którym podzielił się z mieszkańcami życząc „ Aby się wiodło i godnie żyło na ziemi przodków” oraz podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy Pan Andrzej Dąbrowski i Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek wręczyli odznaczenia dla pszczelarzy.

Kolejnym punktem uroczystości dożynkowych było ogłoszenie konkursu na najpiękniejszy wieniec. W tym roku prezentowało się 6 sołectw: Sieradowice, Leśna, Dąbrowa, Wola Szczygiełkowa, Wilków oraz Celiny. Tytuł najpiękniejszego wieńca który będzie reprezentował naszą gminę na dożynkach powiatowych zdobył wieniec z sołectwa Sieradowice. Drugie miejsce ex aequo sołectwa Leśna i Celiny.

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych odbył się również Festyn Rodzinny z mnóstwem gier, konkursów oraz atrakcyjnych zabaw miedzy innymi tradycyjny „rzut mietłom”. Ważnym elementem wydarzenia była charytatywna licytacja na rzecz Angeliki Kómor z Wilkowa, która w maju tego roku uległa wypadkowi i wymaga kosztownej rehabilitacji. W akcję charytatywną włączyło się bardzo wielu uczestników wydarzenia w tym również przedstawiciele władz wraz zaproszonymi gośćmi.

W część artystycznej, na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z naszej gminy oraz Kamil Szpankowski. Na podsumowanie obchodów dożynkowych na scenie wystąpił zespół Free Boys .

Uroczystości zorganizowane zostały dzięki Samorządowi Miasta i Gminy w Bodzentynie, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Turystyki, a także Stowarzyszeniu Przyjaciół Św. Katarzyny i Doliny Wilkowskiej Łysica-Sabat.          

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech