Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W minioną niedzielę mieszkańcy Celin świętowali otwarcie nowo wybudowanej i długo oczekiwanej świetlicy wiejskiej podczas festynu rodzinnego „W zdrowym stylu”.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy polowej odprawionej przez księdza proboszcza Leszka Sikorskiego przy oprawie muzycznej Wspólnoty „Latorośle Pana” działającej przy kościele parafialnym.

Następnie sołtys Celin Teresa Bzymek, będąca zarazem Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie, wraz z Burmistrzem Dariuszem Skibą oraz Krzysztofem Lipcem Posłem na sejm RP dokonali symbolicznego otwarcia świetlicy przez przecięcie wstęgi, a ksiądz proboszcz poświęcił budynek.

Koło Gospodyń Wiejskich „Celinianki”, które było organizatorem tego wydarzenia stanęło na wysokości zadania. Licznie przygotowane atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez animatorów dla najmłodszych wraz z rodzicami cieszyły się ogromną popularnością. Wszystkie dzieci otrzymały upominki za wzięcie udziału w zabawie.

Dużą popularnością wśród gości zarówno tych dorosłych i jak i niepełnoletnich cieszyły się alkogogle, które symulując stan nietrzeźwości, zaburzając pracę błędnika oraz otępiając zmysł wzroku pokazują jak trudno jest przejść krótki odcinek drogi mając „we krwi” 2 promile.

Organizatorzy oprócz dużej aktywności charakterystycznej dla zdrowego stylu życia zadbali o to, aby nikt nie wyszedł głodny ani spragniony pomimo dużego upału.

Na dużej scenie goście mieli okazję zobaczyć występ tańca nowoczesnego w wykonaniu mieszkanki Bodzentyna Wiktorii Świetlik oraz Pań ze Stowarzyszeń „Dąbrowa” oraz „Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza”.

Wśród przybyłych gości byli mieszkańcy nie tylko Celin, ale również okolicznych miejscowości, a nawet i gmin. Jak podkreśla Pani Teresa Bzymek, Celiny odwiedził nawet burmistrz Nowej Słupi Pan Andrzej Gąsior. 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy jak powiedziała członkini zarządu KGW „Celinianki” Teresa Bzymek, sami z siebie włączyli się w organizację festynu. 

 

Fot. /MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech