Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


VI Marsz Katyński w ramach obchodów 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej – Kielce, 12 kwietnia 2019 r., godz. 12.00

Wojewoda Świętokrzyski, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Stowarzyszenie „Kielecka Rodzina Katyńska” zapraszają w dniu 12 kwietnia 2019 r. do udziału w VI Marszu Katyńskim w Kielcach.

Marsz rozpocznie się o godzinie 12.00, wyruszy z ulicy Sienkiewicza (na wysokości Grand Hotelu BEST WESTERN). Trasa przebiegać będzie ulicami: Sienkiewicza, Małą na Rynek, gdzie nastąpi inauguracja VI Marszu Katyńskiego. Następnie uczestnicy pochodu przemaszerują ul. Dużą, Jana Pawła II, Ściegiennego, Sołtysiaka „Barabasza” i Gagarina na Skwer Pamięci Ofiar Katynia pod Monument SEN (u zbiegu ulic Krakowskiej i Gagarina).

Pochód, utworzony przez członków grup rekonstrukcyjnych oraz młodzież szkolną w historycznych mundurach polskich oficerów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWD, w milczeniu przejdzie ulicami Kielc na Skwer Pamięci Ofiar Katynia, gdzie nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym, będzie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Katyńskim (Cmentarz Partyzancki w Kielcach) i Sybiraków (Cmentarz Stary w Kielcach) – godz. 9.00.             

Marsz jest jedną z inicjatyw organizowanych, w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, dla upamiętnienia oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz policji pomordowanych przez sowietów w 1940 r.

Marsz Katyski 1

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech