Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W wyniku silnego i porywistego wiatru jaki miał miejsce ponad tydzień temu, uszkodzeniu uległa konstrukcja zabezpieczająca mury Pałacu Biskupów Krakowskich.

Po oględzinach dokonanych przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz wykonawcę konstrukcji zabezpieczającej mury - firmę JAR-BUD, stwierdzono iż doszło do celowego uszkodzenia konstrukcji i kradzieży dwóch elementów zabezpieczających, co miało bezpośredni wpływ na zawalenie się konstrukcji. Firma JAR-BUD w ramach gwarancji zobowiązała się uzupełnić i naprawić uszkodzone elementy. Sprawa uszkodzenia i kradzieży została zgłoszona w Komisariacie Policji w Bodzentynie.

W minioną sobotę, w czasie prac związanych z odbudową konstrukcji przez firmę JAR-BUD stwierdzono brak części ogrodzenia oraz metalowego łącznika, który wpływa na stabilność konstrukcji. Podczas kolejnych oględzin przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, ustalono iż zniszczeń dokonano w akcie wandalizmu. Elementy ogrodzenia były częściowo spalone na miejscu, a częściowo rozrzucone wokół murów. Sprawa ta również została zgłoszona Policji. 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech