Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielny wieczór w bodzentyńskim gimnazjum, z inicjatywy Weroniki Sochackiej zorganizowano trzy koncerty, aby pokazać Owsiakowi, że Bodzentyn jest razem z nim oraz oddać hołd zamordowanemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Można się zastanawiać, dlatego akcja nie została odwołana, skoro w piątek Jurek Owsiak poinformował wszystkich o swoim powrocie. Jak powiedziała Weronika, akcja „ma na celu pokazanie Jurkowi, że go kochamy, jesteśmy za nim murem i będziemy dla niego wsparciem do końca świata i jeden dzień dłużej. Tak jak on jest wsparciem dla nas.” W trakcie trwania koncertów inicjatorka wydarzenia przypomniała po krótce działalność Jurka od samego początku, a wiec od roku 1992.  

Podczas całej akcji na sali gimnastycznej nie zabrakło Dariusza Skiby Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, który objął patronatem wydarzenie. W swym krótkim wystąpieniu, o który został poproszony przez Weronikę, podziękował harcerzom, Młodzieżowej Radnym za włączenie się w organizację tego wydarzenia, a także życzył wszystkim dobrej zabawy oraz zaprosił do zapalenia symbolicznego światełka pokoju, przebaczenia i jedności.

Zaraz po tym, jako pierwszy „na scenie” pojawił się dobrze znany bodzentyńskiej publiczności -Zygmunt Szafrański, który zaśpiewał kilka starszych i sentymentalnych utworów. Następnie na gitarze akustycznej zagrał Piotr ‘Restek’ Restecki,  gitarzysta wyspecjalizowany w arcytrudnej i widowiskowej technice „fingerstyle”. Zdecydowaną zmianę stylu muzycznego wprowadził zespół „Swobodna”, który przy perkusji, dwóch gitarach, akordeonie i kobiecym wokalu grał do godziny 20:00.

O tej porze, przy ustawionym ze zniczy sercu, wszyscy uczestnicy wzięli udział w symbolicznym puszczaniu światełka pokoju do nieba przy „dźwiękach ciszy” (The sound of silence - Simon & Garfunkel w wykonaniu Disturbed)  w hołdzie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Na zakończenie Dariusz Skiba jeszcze raz gorąco podziękował Weronice za inicjatywę i wszystkim tym, którzy przybyli na to wydarzenie.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech