Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Jurek Owsiak ostatnio zrezygnował z funkcji szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko internauci i gwiazdy nie mogą się pogodzić z tą decyzją. Chcąc weprzeć Jurka Owsiaka, w najbliższą niedzielę bodzentyńskim gimnazjum odbędą się dwa koncerty oraz organizowane będzie symboliczne światełko do Nieba.  

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał tragiczny finał. Organizowane spotkanie w Bodzentynie ma celu okazanie Jurkowi wsparcia, a także uczczenie pamięci prezydenta Gdańska.

Inicjatywa włączenia się do ogólnopolskiej akcji "Murem za Owsiakiem" i "Światełkiem do Nieba dla Jurka" powstała od Weroniki Sochackiej, mieszkanki Bodzentyna, która niezwykle zaangażowała się w organizację tego wydarzenia. 

Dlatego serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na to niecodzienne wydarzenie, aby uczcić działalność Jurka Owsiaka.  W niedzielę 20.01.2019 r. - tydzień po 27 finale Wielkiej Orkiestry spotkajmy się w Bodzentynie na placu przed szkołą, aby razem z innymi miastami podziękować Jurkowi za te 27 lat.
O 20:00 odpalimy zimne ognie. Takie nasze światełko do nieba.

 

Poniżej publikujemy kilka słów od Weroniki.

 Skąd taka inicjatywa?

Weronika: - Znalazłam zdjęcia na Facebooku z informacją, że wiele miast organizuje takie wydarzenia i pomyślałam, że jest to wspaniały pomysł, aby mieszkańcy Gminy Bodzentyn uczcili działalność Jurka. Przez 27 lat robił wspaniałe rzeczy i ratował życie wielu ludzi. Wiec teraz możemy mu się za to odwdzięczyć.

- Jak udało się namówić zespół „SWOBODNA” oraz Piotra Resteckiego?

W: -  W sumie to nie musiałam ich długo namawiać. Bartek (gitarzysta) jest moim dobrym kolegą i kiedy go poinformowałam o pomyśle od razu się zgodził. Podobnie było z Piotrem.

- Dlaczego warto przyjść w niedzielę o 18:00 do bodzentyńskiego gimnazjum?

W: - Warto wyrazić wdzięczność i wsparcie Owsiakowi, dać mu nadzieję na lepsze jutro. On dawał nam nadzieję przez 27 lat i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej. Do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

 

Piotr 'Restek' Restecki - gitarzysta wyspecjalizowany w arcytrudnej i widowiskowej technice „fingerstyle”. W jego kompozycjach słychać wpływy Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Steve Vaia czy Johna Scofielda. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, a szerszej publiczności znany jest jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music.

 

Swobodna -Zespół Swobodna powstał w 2010 roku w Szydłowcu i po kilkuletniej przerwie wrócił na scenę. Muzyka jaką grają to wypadkowa rocka, metalu, reagge i folku. W skład zespołu wchodzi perkusja, dwie gitary, trzy wokale (w tym damski),  bas oraz akordeon.

 

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech