Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Wczoraj, 19 listopada z okazji 100. urodzin, Panią Feliksę Janiec z Wilkowa odwiedzili przedstawiciele lokalnego samorządu, województwa świętokrzyskiego oraz kieleckiego oddziału ZUS ds. świadczeń. Pani Feliksa mimo swojego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i wyjątkowo dobrą pamięcią.

Jubilatka przyszła na świat 18 listopada 1918 roku w Psarach. Aby przypomnieć wydarzenie, które „działo się w osadzie Bodzentyn dnia 24 listopada 1918 r. o godzinie drugiej popołudniu”, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn Dariusz Skiba odczytał, a następnie wręczył Solenizantce, wyciąg aktu urodzenia z księgi urodzeń z roku 1918. Z pewnością ten prezent był najbardziej oryginalnym, o czym świadczył pojawiający się uśmiech na twarzy Pani Feliksy oraz wśród członków jej rodziny.

W tym dniu nie brakowało również tych tradycyjnych prezentów, jak kwiaty czy listy gratulacyjne, w tym od premiera Mateusza Morawieckiego, odczytany przez wicewojewodę Andrzeja Bętkowskiego.

Burmistrz w imieniu swoim oraz mieszkańców miasta i gminy Bodzentyn złożył dostojniej Jubilatce z okazji Jej 100. urodzin serdeczne gratulacje, wyrazy uznania dla przeżytych lat i życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha na kolejne lata. Gospodarz Gminy dodał również, że tak okrągły jubileusz jest dla wszystkich mieszkańców powodem do dumy: - Wszyscy bardzo się cieszymy, że w naszej Gminie mamy 100-latkę. To wspaniałe móc dożyć takiego wieku w bardzo dobrej kondycji i z uśmiechem na ustach. Serdecznie Pani gratulujemy i życzymy kolejnych 100 lat szczęśliwego życia.

Do życzeń dołączyli się były Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka wraz z Anną Obarą (Radną kadencji 2018 – 2023), którzy wraz burmistrzem wręczyli solenizantce pamiątkowy grawerton, pokaźnych rozmiarów kosz pięknych kwiatów oraz ciepły, puchaty koc.

Pani Feliksa ze wzruszeniem i uśmiechem przyjmowała okolicznościowe podarunki, serdecznie za nie dziękując. W tak ważnym dniu nie zabrakło tradycyjnie odśpiewanych przez wszystkich... „Dwieście lat”.

Jedna z wnuczek Solenizantki podkreśla, iż babcia ma niesamowitą pamięć, gdyż pamięta z imienia i nazwiska wszystkich członków rodziny, a szczególnie swoich potomków. Z kolei syn Pani Feliksy opowiedział o jednym z wnuczków, który wyjątkowo uwielbia spędzać czas z babcią i słuchać jej opowieści o dawnych czasach.

Pani Feliksa ma czworo dzieci, dwóch synów i dwie córki, a także doczekała się dwadzieścioro siedmioro wnucząt,  pięćdziesięcioro pięcioro prawnucząt i dwadzieścioro troje pra prawnucząt.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech