Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna wraz ze Szkołą Podstawową w Leśnej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn, w bieżącym roku zrealizowało projekt „Ojczyznę kochać trzeba i szanować”.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się w Szkole Podstawowej w Leśnej. Rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Uczniowie zaprezentowali występ przygotowany pod opieką nauczycieli Barbary Czernikiewicz i Aleksandry Wójcik zatytułowany „Polsko, ty zawsze wiernych miałaś synów”. W nim, w ekspresyjny sposób, pokazano drogę Polaków do Niepodległości. Były wiersze, piosenki i piękne słowa o miłości Ojczyzny.

Następnie prof. Urszula Oettingen prezes Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna w podsumowaniu projektu mówiła o wycieczkach uczniów szkoły do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Podzamcza Chęcińskiego i Racławic. Na ręce Pani Dyrektor Beaty Domańskiej-Kózki wręczyła symboliczne biało-czerwone serce, które przywiozła z Marszu Niepodległości w Warszawie.

Radna Katarzyna Sikora złożyła prof. Urszuli Oettingen podziękowania za współpracę ze szkołą w ramach kultywowania pamięci historycznej. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podziękował organizatorom i uczestnikom projektu za działalność w zakresie umacniania tradycji narodowej. Następnie uczniowie otrzymali książki o tematyce historycznej nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności, wpisując się w obchody Narodowego Święta Niepodległości na terenie Gminy Bodzentyn.

                                                                                                                 Urszula Oettingen

Fot. Mirosław Oettingen

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech