Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

9 listopada 2018 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie odbyło się niezwykłe spotkanie z pięciokrotnym Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym – Pawłem Januszem, który jest również głównym trenerem karate i założyciel Akademii Karate Tradycyjnego.

Jego wychowankowie należą do grona najlepszych zawodników w kraju i na świecie. Od początku istnienia klubu karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – Kraków zdobyli ponad 300 medali na zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Paweł Janusz spotkał się z młodzieżą PZS w Bodzentynie, a także grupami uczniów ze S.P. w Psarach i Gimnazjum w Bodzentynie po to, aby nie tylko porozmawiać o swojej pasji do uprawiania sportu, lecz także by zmotywować młodych ludzi, aby wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. A cel jest jeden, jak mówił: „codziennie starajcie się być lepszymi nie od innych, ale od samych siebie”. To niezwykłe spotkanie pokazało charakter Mistrza, którego głównymi cechami  są upór i determinacja w dążeniu do celu. Jego najważniejsza dewiza to samodoskonalenie poprzez trening i wkładanie całego serca w to, co robi. Jego entuzjazm udzielił się innym, co widać było w ogromnej aktywności młodych ludzi podczas dwugodzinnego spotkania z Pawłem Januszem.

Na koniec młodzież zadawała pytania Mistrzowi i uczestniczyła w poczęstunku, na którym widać było ogromne wrażenie jakie wywarł na młodych ludziach, światowej sławy karateka. Dopytywano o kolejne spotkania i możliwość wyjazdu do wioski karate, do której zaprosił wszystkich Paweł Janusz.

Działająca od niespełna roku  Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT, która była głównym organizatorem wydarzenia wspólnie z dyrektorem szkoły p. Magdaleną Tusień-Kuzką, ma na swoim koncie już kilka ciekawych wydarzeń promujących sport i kulturę w obszarze województwa świętokrzyskiego. Jeszcze niedawno odbył się cykl biegów nocnych wokół świętokrzyskich zalewów wodnych, wystawa i publikacja poświęcona 100-leciu istnienia szkoły średniej w Bodzentynie, promowanie aktywności fizycznej w rajdzie po Górach Świętokrzyskich, a także rozdano stypendia dla uczniów. 

Mamy ogromne plany związane z promowaniem aktywności ruchowej w województwach świętokrzyskim i małopolskim dlatego dzięki zawiązanej współpracy z samorządami liczymy na to, że społeczeństwo będzie angażowało się w nasze sportowe i kulturalne inicjatywy - mówi prezes Fundacji Arkadiusz Nowak. 

Projekt Spotkanie z Mistrzem współfinansowany został ze środków Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn.

M. Tusień-Kuzka

Fot. archiwum fundacji

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech