Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Niewiele grup społecznych ma swoje święto kilka razy do roku. Starsi ludzie są pod tym względem wyjątkowi, bowiem w ciągu roku aż trzy razy mają swoje święto.

  • 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Seniora.
  • 20 października – Europejski Dzień Seniora.
  • 14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora. 

Dni te mają na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych i o barierach jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych. Dodatkowo ludzi starsi bardzo często wykluczeni są cyfrowo lub ekonomicznie z wielu dziedzin naszego życia.

Gmina Bodzentyn oferuje wsparcie Seniorom. 

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie
powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Oferta ta skierowana jest do seniorów z terenu całej gminy. Realizowane zagadnienia mają w szczególności uaktywniać seniorów, rozwijać ich zainteresowania oraz poprawiać sprawność fizyczną. Formuła uniwersytetu jest otwarta, wszyscy chętni powinni się zapisać na listę jego słuchaczy w MGCKiT lub pod numerem telefonu 693‒690‒333.

Obecnie na liści jest ponad 100 osób. Tak duże zainteresowanie świadczy o dużej aktywności naszego społeczeństwa i atrakcyjnej ofercie realizowanych zajęć.

Uczestnicząc w spotkaniach nasi dorośli studenci mieli możliwość uczestniczyć w wykładach, koncertach, wycieczkach, autorskich spotkaniach z regionalnymi poetami, a także w zajęciach z informatyki i nauki języka angielskiego. Tak szerokie zainteresowania i inicjatywy wychodzące często od samego środowiska członków Uniwersytetu, pozwalają stwarzać atrakcyjna ofertę dla każdego z zainteresowanych. Mamy nadzieję, że idea UTW wciąż kontynuowana przyniesie wiele korzyści dla coraz szerszej, aktywnej grupy seniorów z naszej gminy.

Bezpłatne Szczepienia przeciw grypie dla osób powyższej 60 roku życia

 

Dom Seniora (ul. Ducha Świętego)

Od dwóch lat w Bodzentynie przy ul. Ducha Świętego prężnie funkcjonuje Klub Seniora. To idealne miejsce na wspólne spędzanie czasu i integrację osób starszych z terenu całego samorządu. Liczba zapisanych Seniorów wciąż rośnie. Osoby starsze mogą tutaj fantastycznie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, powspominać najpiękniejsze historie swojego życia. Dodatkowo, Seniorzy przebywając w Domu Seniora, nie muszą martwić się o posiłki.

Spotkanie w klubie rozpoczyna się rano. W ciągu dnia uczestnicy grają w karty, gry planszowe, aktywnie zajmują się tworzeniem rękodzieła. W ramach funkcjonowania Klubu Seniorzy odbyli już kilka wycieczek po regionie świętokrzyskim.

Klub Seniora prowadzi Stowarzyszenie „Miejska Góra” na rzecz Celin i Podgórza w ramach realizacji zadania publicznego, finansowanego przez Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn.

Wszystkich Seniorów serdecznie zapraszamy do korzystania z powyższych ofert. 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech