Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Już ruszyła trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn. W tym roku można zgłaszać projekty ze swoimi pomysłami na kwotę  80 143, 93 złotych. Warto zaznaczyć, iż przydzielona kwota jest wyższa w stosunku do roku ubiegło o niecałe 6 tysięcy złotych!

Każdy pełnoletni mieszkaniec Bodzentyna, a także organizacja pozarządowa działająca na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn może zgłosić swoją propozycję projektu pod warunkiem uzyskania poparcia co najmniej 15-stu mieszkańców miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być również proponowane projekty zadań, które należą do zadań własnych gminy.

Wnioski z propozycjami zadań można zgłaszać do końca listopada. Następnie do końca grudnia odbędzie się weryfikacja i ocena złożonych formularzy pod względem formalno-prawnym. Ocenie podlega możliwość realizacji projektu za kwotę wskazaną w formularzu zgłoszeniowym, realizacja projektu za wyznaczoną kwotą przy jednoczesnym wskazaniu przybliżonego rzeczywistego kosztu realizacji projektu zadania oraz możliwość zabezpieczenia w budżecie na kolejne lata ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował w przyszłości.

Po weryfikacji oraz pozytywnej ocenie wnioski zostaną poddane pod powszechne głosowanie wszystkich mieszkańców Bodzentyna. Głosowanie odbędzie się w styczniu 2019 r.

Formularz zgłaszania propozycji projektów zadań do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn www.bodzentyn.pl oraz w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Wszystkich mieszkańców Bodzentyna zachęcamy do składania projektów. Dzięki Waszym pomysłom i zaangażowaniu możliwa jest realizacja Waszych potrzeb.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech