Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Sportowe zakończenie wakacji zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Stowarzyszenie „Bodzentyn Miasto Nasze” oraz Fundację „Szlachetne serce” odbyło się w minioną niedzielę. Tegoroczne wydarzenie miało świeżą, odmienioną formułę ukierunkowaną na aktywność sportową i wspólne działania dzieci i rodziców. Założeniem festynu była integracja, wspólne uczestnictwo w organizowanych grach i zabawach, co wspaniale się sprawdziło i zapewniło wszystkim dobrą zabawę. Taka rodzinna formuła odebrana bardzo pozytywnie przez uczestników przyciągnęła wielu mieszkańców na plac przy Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie.

Wszyscy przybyli mieli możliwość uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych przygotowanych przez animatorów. Dalsza część programu sportowego skupiona na wspólnym pokonywaniu „Dziesięcioboju rodzinnego” przez drużyny składające się z rodzica i dziecka przyniosły wszystkim wyśmienitą zabawę. Nie zabrakło oczywiście odrobiny rywalizacji pomiędzy drużynami. Rodzice uczestnicząc ze swoimi pociechami w kolejnych dyscyplinach wspaniale się bawili tworząc rodzinne drużyny. Wiele radości przyniosły również zabawy przygotowane przez drużyny harcerskie z gminy Bodzentyn w ramach pikniku „Harcerska Brać”. Zabawa dzieci i dorosłych przyniosła mnóstwo uśmiechów i radości wszystkim uczestnikom imprezy.

Podczas festynu mieliśmy możliwość obejrzenie pokazów sportowych i tanecznych grup działających w naszej gminie. Jako pierwsi wystąpili w biało czerwonych strojach członkowie ULKS „Guliwer” prezentując umiejętności licznej grupy zawodników. Działająca od kilku lat w Bodzentynie sekcja karate kyokushin poprowadzona przez braci Kęćko z Kieleckiego Klubu Karate również pokazała umiejętności opanowane przez adeptów tej sztuki walki. Na zakończenie pokazów wystąpiła grupa Breakdance „Błąd Systemu”. Ten taneczny pokaz przyciągnął wielu fanów z radością podziwiających umiejętności występujących gości.

Jak przystało na poważne zawody sportowe na zakończenie sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem oraz dyplomem uczestnictwa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania sportowe i organizacyjne festynu a w szczególności Panu Arturowi Cieślikowi, drużynom harcerskim, ULKS „Guliwer”, sekcji karate kyokushin z Bodzentyna, grupie Breakdance „Błąd Systemu”, Stowarzyszeniu „Bodzentyn Miasto Nasze”, Fundacji „Szlachetne serce” oraz pracownikom MGCKiT w Bodzentynie za pomoc w organizacji wydarzenia.

MGCKiT

Fot. MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech