Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie (MGCKiT) działa na terenie Gminy Bodzentyn organizując i inicjując działania kulturalne, turystyczne i sportowe. Poza szeregiem wydarzeń patriotycznych, sportowych i mających formę festynów rodzinnych w ramach własnej działalności stale poszerza i urozmaica ofertę kierowaną do mieszkańców. Odpowiada tym samym na bieżące zapotrzebowanie społeczności na działania kulturalne. Stała współpraca z innymi instytucjami kultury, podmiotami prowadzącymi działalność kulturalną, stowarzyszeniami, związkami twórców i artystów oraz organami władz publicznej zajmującymi się działalnością kulturalną owocuje w liczne działania i inicjatywy. Współpraca ta ma na celu promowanie rodzimej kultury, podtrzymywanie jej i krzewienie wśród najmłodszych ale również i wśród seniorów. Stale poszerzana oferta zawierająca: naukę gry na keyboardzie, pianinie, gitarze, perkusji, instrumentach dętych, naukę śpiewu solo i w zespole, zajęcia plastyczne, różnego rodzaju warsztaty, prowadzenie gromady zuchowej i drużyny harcerskiej, zajęcia szkoły tańca „Zameczek” oraz zajęcia zumby, aerobiku czy stepy umożliwiają zarówno dzieciom jak i dorosłym mieszkańcom znalezienie coś dla siebie, rozwój własnych zainteresowani i umiejętności. Tak szeroki wachlarz działań wymaga okresowych podsumowań i podkreślenia dorobku szczególnie młodych adeptów kultury.

Takie wydarzenie miało miejsce w minioną sobotę w sali MGCKiT, która niebawem przejdzie gruntowny remont i rozbudowę wraz z całym budynkiem. Wszyscy zgromadzeni widzowie licznie wypełniając salę reprezentujący głównie rodziców, dziadków i znajomych uczniów uczęszczających na zajęcia muzyczne do Centrum Kultury przybyli aby wysłuchać wszystkich muzyków i wokalistów. Zakończenie roku muzycznego w MGCKiT rozpoczęto jak na tak duże wydarzenie przystało koncertem uczniów pobierających lekcje w Centrum Kultury w zakresie gry na instrumentach dętych a na co dzień grających w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Bodzentynie. Ta piętnastoosobowa grupa za każdy zaprezentowany utwór zbierała gromkie brawa nagradzające wysokie umiejętności muzyków grających takie utwory jak Kiwi cha- cha, Jak długo na Wawelu czy Marsz śląski.

Widzowie równie z dużym podziwem i zaciekawieniem słuchali mniej licznej ale równie uzdolnionej grupy akordeonistów prezentujących własne umiejętności nabyte w ostatnich kilku miesiącach nauki gry na akordeonie. Ich duże postępy w nauce niemal zapewniają wykształcenie wspaniałych muzyków dla naszego regionu.

Kolejną grupą prezentującą swe muzyczne kwalifikacje byli wokaliści zarówno występujący solo jak i w zespole. Zarówno solowe występy, męskie i żeńskie oraz występ Harcerskiego Zespołu Wokalnego cieszyły się dużym aplauzem publiczności. Należy tu zauważyć występy wszystkich uczestników i pogratulować ich udanych występów. Mamy nadzieję, że dalsza droga wszystkich uczniów MGCKiT przynosić będzie równie duże efekty ich pracy dając satysfakcję i radość tworzenia. Szczególne gratulacje należy złożyć Natalii Pepaś, Julii Skrzeczynie i Weronice Winiarskiej laureatce Nagrody Specjalnej Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w III Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie kolędowanie” –2018, I miejsca w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznych – Bodzentyn 2017, Złotej Nutki w II Wojewódzkim Pieśni Patriotycznej i Religijnej - „W pieśni historia zaklęta” – Klimontów 2017 r. czy II miejsca w 17 Powiatowych Przeglądach Artystycznych – 2018 r.

Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach zapraszamy na zajęcia wakacyjne i stałe zajęcia rozpoczynające się we wrześniu. Udanych wakacji!!!

MGCKiT


fot. MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech