Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniu 17.06.2018 r. w Bodzentynie na Placu przy Zamku Biskupów Krakowskich odbyła się I Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich, której organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz FANKLUB Hodowców Zwierząt Rasowych na czele z prezesem Waldemarem Pytłaczem oraz kierownikiem regionu świętokrzyskiego Henrykiem Pożogą. 

Na wystawę zjechali hodowcy z całej Polski zgłaszając 110 psów rasy Owczarek Niemiecki.

Wszystkie psy oceniał międzynarodowy sędzia z Egiptu Ahmed Safry w następujących kategoriach:

baby, szczenię, młodzież, junior, klasa otwarta ( psy powyżej 2 lat ) i klasa użytkowa.

Dużą atrakcją dla oglądających wystawę był 6 – tygodniowy szczeniak rasy Owczarek Niemiecki wystawiony przez pana Jana Gawędzkiego, który zajął II miejsce w kategorii baby.

Zwycięzcą I Krajowej Wystawy Owczarków Niemieckich BEST IN SHOW- najpiękniejszy pies

i suka zostały: pies POLO, którego właścicielem jest Piotr Macko, suka ARIBA – właściciel Andrzej Cieślik i suka krótkowłosa HARA

– właściciel Michał Węgrzyk. 

W trakcie trwania pokazów hodowcy udzielali informacji i porad na temat swoich czworonożnych przyjaciół, ich żywienia, szkolenia i opieki nad nimi.

Podczas jednej z przerw mieszkańscy z gm. Bodzentyn również mieli możliwość zaprezentowania swoich pupili. Do konkurencji stanęły pieski różnych ras tj. Yorki, Shitsu, Latlerki, Maltańczyki czy Labladory, wszystkie pieski otrzymały medale i dyplomy za udział w wystawie.

W kolejnej przerwie zaprezentowane zostały psy pracujące w służbach takich jak policja, straż, służby graniczne i wojsko. Zwierzęta wykazały się umiejętnością wyszukiwania narkotyków czy materiałów wybuchowych. 

Licznie przybyli mieszkańcy z gminy Bodzentyn z wielkim zainteresowaniem oglądali konkursowe psie pokazy.

Impreza zakończyła się wielkim sukcesem, mamy nadzieję, że wpisze się ona w cykliczny harmonogram imprez organizowanych przez MGCKiT w Bodzentynie.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech