Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Zakończyły się prace związane z budową długo oczekiwanej drogi gminnej w miejscowości Grabowa. Dotychczas droga nie spełniała swojej funkcji, zmienne warunki atmosferyczne utrudniały ludziom dotarcie do domów a szkolny bus nie miał możliwości przejazdu. Mieszkańcy okolicy od wielu lat domagali się wybudowania nowej drogi.

- Jest to bardzo ważny odcinek, na który czekało wiele osób z miejscowości Grabowa, Święta Katarzyna, Wilków. To piękny trakt zarówno dla samochodów jak i dla rowerzystów. Teren spokojny, mało zurbanizowany. Wydaje mi się, że nowo powstała droga w przyszłości zachęci do budowy domostw. Na tę inwestycję czekali dość długo mieszkańcy, wiele, wiele lat, wydawało się to nie możliwe a jednak zostało zrealizowane – powiedział Burmistrz Dariusz Skiba.

Inwestycja zrealizowana jest w ramach projektu „ Przebudowa dróg gminnych w msc. Bodzentyn ( ul. Błotna i Podgórska), Śniadka Pierwsza, Kamieniec, Orzechówka, Wilków, ul. Łysogórska – Grabowa i Święta Katarzyna (ul. Spacerowa i Świętokrzyska)”. Projekt jest współfinansowana przez Unię Europejską w  ramach Program Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Dofinansowanie 63,63 % koszty kwalifikowalna.

- W imieniu swoim i mieszkańców, składam serdeczne podziękowania Burmistrzowi Dariuszowi Skibie za zaangażowanie w dążeniu do założonych celów, za zrozumienie i przychylność dla potrzeb naszej społeczności –powiedział Grzegorz Sobieraj Sołtys Świętej Katarzyny.

Inwestycja pozytywnie wpłynie na estetykę wsi jak również przyczyni się do poprawy życia mieszkańców a przede wszystkim umożliwi dojazd szkolnemu busowi oraz otworzy tereny pod budowę domów.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech