Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


We środę 18 kwietnia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął kolejny konkurs rewitalizacyjny. Na ogłoszony konkurs wpłynęło aż 62 wnioski, z czego dofinansowanie otrzymało tylko 26 najwyżej ocenionych wniosków, w tym Gminy Bodzentyn.

Projekt przewiduje działania mające na celu aktywizację społeczną poprzez utworzenie miejsc integrujących mieszkańców, zwiększenie potencjału gospodarczego i turystyczno-kulturalnego miasta Bodzentyn, a także poprawę bezpieczeństwa. - Najważniejszym atutem dofinansowanego projektu jest jego komplementarność z innymi już zrealizowanym przez Gminę projektami przyczyniającymi się do wzrostu estetyki przestrzeni publicznej, ale również tymi, które Gmina obecnie realizuje, jak choćby rewitalizacja wzgórza zamkowego z ruinami Pałacu biskupów Krakowskich w ramach projektu „Śladami kultury benedyktyńskiej”, na który Gmina Bodzentyn uzyskała ponad 6 mln dofinansowania – komentuje Dariusz Skiba, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn.

Działania ujęte w projekcie przewidują zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru rewitalizacji poprzez remont i odmulenie Stawów Biskupich, budowę kładki oraz wykonanie ścieżki edukacyjnej. W ramach zwiększania dostępu do infrastruktury rekreacyjnej zaplanowano budowę placu zabaw oraz altanę w centrum miasta. Kolejnym ważnym elementem będzie budowa amfiteatru oraz przebudowa i termomodernizacja budynku przeznaczonego do na działalność kulturalno-społeczną, a także doposażenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie w przenośne kramy, namioty i sprzęt nagłośnieniowy. Rewitalizacja miasta nie mogłaby się obyć bez poprawy poziomu bezpieczeństwa poprzez przebudowę ulicy Langiewicza, Kościelnej, a także budowy chodnika przy ul. Wolności, bodowy parkingu obok kościoła parafialnego oraz montażu monitoringu. Dodatkowo na ul. Langiewicza odbędzie się wymiana wodociągu i sieci kanalizacji sanitarnej, a także zaplanowano przebudowę „małej targowicy” celem zwiększenia potencjału gospodarczego.

Wartość całego projektu wynosi 5 538 279,74 zł, z czego wnioskowane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Państwa wynosi 4 266 632,16 zł. Wkład własny gminy wyniesie 1 271 647,58 zł. Całkowite zakończenie projektu przewidywane jest na rok 2021.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech