Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Szanowni Państwo, 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach realizuje projekt pn. ”Być świadomą kobietą” dotyczący wsparcia profilaktyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego do badań profilaktycznych. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu oferowany jest bezpłatny dowóz kobiet na badania. Mogą z niego skorzystać Panie w wieku 25-59 lat, które w przeciągu 3 lat nie miały wykonanej cytologii na NFZ, oraz Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu 2 lat.

Bezpłatny dowóz Pań do ŚCO i powrót do miejsca zamieszkania, pracy jest jednym z udogodnień znoszących bariery w dostępie do badań profilaktycznych. Grupa musi liczyć minimum 5 osób. Badania wykonujemy codziennie, za wyjątkiem środy w godzinach od 8.00-13.00, czwartek  do godziny 18.00. Istnieje możliwość zorganizowania badań w soboty, po wcześniejszym uzgodnieniu. 

Dodatkowo, ułatwiając mieszkankom dostęp do opieki ginekologicznej jest możliwość, aby do Gminy Bodzentyn przyjechał Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który został skonstruowany specjalnie dla mieszkanek miejscowości województwa świętokrzyskiego. W ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim” przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. W specjalistycznym pojeździe umieszczono gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie. Wewnątrz jest wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

Chętne osoby do badań, zapraszamy do zgłaszania się do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie, tel. 41 311 57 11. Po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych osób, nastąpi umówienie terminu badania ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

Po badaniu Panie otrzymują upominki przypominające o badaniach. Wyniki są wysyłane pocztą lub odbierane osobiście. Panie z nieprawidłowym wynikiem są od razu objęte leczeniem i opieką Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech